برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

بسیاری از مردم معتقدند که “عجایب هفتگانه جهان” چیزی است که قرن ها وجود داشته است. در واقع ، تنها در سال 2007 بود که هفت شگفتی که امروز می دانیم در این گروه قرار گرفتند. از آن زمان 12 سال گذشته است ، و این سوال ایجاد می شود که آیا زمان آن نرسیده است که ورود دیگری به لیست را بپذیریم؟ بیایید در مورد برج خلیفه صحبت کنیم.

این یکی از نمادین ترین بناها نه تنها در دبی ، نه فقط خاورمیانه ، بلکه کل کره زمین است. برج خلیفه بلندترین ساختمان جهان با ارتفاع 2716.5 فوت یا 828 متر است. 22 میلیون ساعت کاری طول کشید ، 55000 تن فولاد و 110،000 تن برای تکمیل برج فقط در مدت شش سال استفاده شد.در طول ساخت و ساز ، 12000 کارگر روزانه به ایجاد ساختمان کمک کردند. برای ایجاد نمای خارجی از 26000 پانل شیشه ای جدا شده به صورت جداگانه استفاده شد ، پروژه ای که برای تحقق آن به 300 متخصص نیاز داشت.

به راستی پس این یک ساختمان شگفت انگیز است ، شاهدی بر توانایی های ذهن و مهندسی انسان است. کار ارائه شده توجیه کننده هر رکورد جهانی است که در اختیار دارد – که در واقع چیزی فراتر از بلندترین ساختمان است. با این حال ، آیا سزاوار این نیست که در همان لیست هفت عجایب فعلی قرار بگیرید؟

10 واقعیت جالب درباره برج خلیفه

ویژیگی های برج خلیفه
  • ارتفاع برج خلیفه به طرز حیرت انگیزی 828 متر (2716.5 فوت) بلندی دارد که بر فراز دبی افزایش می یابد. قد آن سه برابر برج ایفل و تقریباً دو برابر ساختمان امپایر استیت است.
  • برج خلیفه جدا از داشتن رکورد بلندترین ساختمان در جهان ، دارای شش رکورد جهانی است. برج خلیفه همچنین بلندترین سازه مستقل ، دارای بیشترین تعداد طبقه ، دارای بالاترین طبقه قابل سکونت ، دارای بالاترین سطح مشاهده فضای باز ، دارای آسانسور با طولانی ترین فاصله و بهترین خدمات آسانسور باربری در جهان می باشد.
  • یکی از جالب ترین واقعیت های برج خلیفه در مورد وزن مواد است. برای اینکه همه چیز را در معرض دید قرار دهیم ، وزن بتن معادل 100000 فیل است. وزن کل آلومینیوم مورد استفاده در برج خلیفه معادل پنج هواپیمای A380 است.
  •     واقعیت های جالب خلیفه برج خلیفه که می توانید واقعاً تحسین کنید پایداری و استفاده مجدد از منابع آن است. هر ساله 15 میلیون گالن آب به طور پایدار جمع آوری می شود. این آب برای آبیاری برای آبیاری فضای سبز و گیاهان ، سیستم خنک کننده و تأمین آبنمای دبی استفاده می شود.
  •   این ساختمان دارای طولانی ترین آسانسور یک نفره است که 140 طبقه است. سرعت آسانسور برج خلیفه 10 متر بر ثانیه است و آسانسورها را در سریعترین سرعت در جهان قرار می دهد. زمان آسانسور برج خلیفه برای رسیدن به عرشه رصد در طبقه 124 تنها یک دقیقه است. یکی از حقایق کمتر شناخته شده و جالب در مورد برج خلیفه این است که نوک کره برج خلیفه از فاصله 95 کیلومتری قابل مشاهده است.
  • برای تکمیل برج خلیفه بیش از 110 هزار تن بتن ، 55000 تن میلگرد فولادی و 22 میلیون ساعت کار طول کشید.
  • هنگام صحبت در مورد حقایق جالب درباره برج خلیفه ، نمی توانید چگونگی اندازه گیری مواد و ساعت کار را کنار بگذارید. برای تکمیل برج خلیفه بیش از 110 هزار تن بتن ، 55000 تن میلگرد فولادی و 22 میلیون ساعت کار طول کشید.
  •     دقیقاً چه مدت طول کشید تا برج خلیفه ساخته شود؟ حفاری در ژانویه 2004 آغاز شد. شش سال بعد ، برج خلیفه در ژانویه 2010 افتتاح شد.
  • یکی دیگر از حقایق جالب برج خلیفه این است که این گل شبیه گل Hymenocallis طراحی شده است. هسته مرکزی در بالا ظاهر می شود و با یک گلدسته مجسمه سازی به اوج خود می رسد.
  • یکی دیگر از نکات جالب در هنگا ساختن این برج این نکته بود که در اوج ساخت و ساز ، روزانه 12000 کارگر روی ساختمان کار می کردند
ویژگی های برج خلیفه

این ها واقعیت هایی در مورد بلندترین ساختمان جهان است. به هر حال برج خلیفه برای چه استفاده می شود؟در واقع این یک ساختمان چند منظوره است که دارای رستوران ، هتل ، آپارتمان های مسکونی ، فضای اداری است و با عرشه های مشاهده خود یک جاذبه گردشگری است.

مقالات مرتبط: