برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

استودیوی تایوانی A Little Design یک آپارتمان کوچک به مساحت 22 متر مربع را بازسازی کرده تا به  همه نیاز های  ساکنان آن پاسخ دهد.یک طراحی  منحصر به فرد فضای آپارتمان کوچک 22 متری تایوان را به حداکثر  رسانده و این کمبود فضا اصلا دیده نمی شود. 

حمام ، فضای ذخیره سازی از کف تا سقف و فضای مخصوص ورزش در این آپارتمان جمع و جور واقع در شهر تایپه گنجانده شده است ، جایی که قیمت ملک خریداران جوان را به خانه های کوچکتر سوق می دهد.

Little Design مشتری را زن جوانی توصیف کرد که مرتباً برای کار به مسافرت می رود و هنگامی که به خانه می رسد “تمام آنچه که نیاز دارد حمام گرم و خواب خوب مهیاست”.به همین ترتیب ،این  تیم، حمام کاملاً مجهزی را طراحی کرده و دوش قبلی را با دوش مجهز  جایگزین و ماشین لباسشویی را به آشپزخانه منتقل کرده است که  بودن آن در  حکام عملکرد محدودتری دارد.

فضایی برای ذخیره سازی یک دیواره کامل اتاق نشیمن و 3.3 متر از کف تا سقف  تعبیه شده است. کمد لباس در پایین و قفسه های مربع شکل در بالا وجود دارد که به ساکن اجازه می دهد هر روز به راحتی به لباس های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند ، در حالی که در مواردی که به کتاب و سایر اشیا  ضروری خود احتیاج دارد از نردبان استفاده می کند.

ایده هایی برای خانه های کوچک

این قفسه ها به اندازه سطح مورد نیاز برای دسترسی به وسایل طراحی شده است،بنابراین می توان از آنجا  به راحتی دسترسی داشت.این سطح برای جای دادن خیلی کم عمق است.همچنین شامل یک تختخواب و یک میز تحریر کوچک است که برای استفاده توسط شخصی که روی زمین نشسته است ، طراحی شده است.

در طبقه پایین ، اتاق نشیمن تا آنجا که ممکن است  خالی  مانده است تا فضایی برای ورش کردن  ساکنین فراهم شود. در امتداد  گوشه  آن ، دو میز چوبی مانند یک میله قرار گرفته اند ، هرچند که می توان آنها را به عنوان میز ناهار خوری مستطیل شکل که درون اتاق قرار دارد ، استفاده کرد.

در زیر پنجره اصلی یک طاقچه قرار دارد که با کابینت های ذخیره سازی کم پر شده است ، روی آن حصیرهای تاتامی قرار گرفته و یک کاناپه ساخته شده است. انبار مخفی نیز در زیر پله های منتهی به میزانسن گنجانده شده است که تلویزیون را نیز در خود جای داده است.

این تیم – به سرپرستی معمار سزو مین وانگ – آپارتمان کوچک را کاملاً سفید رنگ و با چوب بلوط سبک برای کف ، پله و قفسه بندی رنگ و کاشی کاری کردند. یک نرده نازک و سفید استیل در امتداد پله ها به یک نکته بصری توجه می بخشد.

آپارتمان های خرد یک راه حل را برای شهرهای بزرگ که مسکن ارزان قیمت در آنها کم است اثبات می کند. شرکت معماری nArchitects در حال ساخت یک ساختمان مسکونی واحدی خرد و کوچک در شهر نیویورک است .

مقالات مرتبط: