برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک دارای چه ویژگی هایی است؟مهمترین چالشی که بیشتر افرادی دارای خانه های کوچک متراژ با آن روبرو هستند.ما در این مقاله برای شما ایده هایی بیان می کنیم تا بتوانید فضای نشیمن زیبا و مفیدی داشته باشید تا از آن لذت ببرید.

 ایده های زیبا برای  داشتن دکوراسیون اتاق نشیمن  کوچک

 

 

۱-استفاده از آيینه در فضای نشیمن

استفاده از آیینه در هر فضایی برای اینکه آنجا را بزرگتر نشان دهد بسیار تاثیر گذار است.برای اتاق نشیمن استفاده از آیینه توصیه می شود.می توانید از کنسول های بزرگ هم استفاده کنید.آیینه ها را در شکل های مختلف می توانید به کار ببرید.

 

 

۲-انتخاب وسایل مناسب

شما در انتخاب وسایل باید دقت کافی را داشته باشید.به جای اینکه تلوزیون با زیر تلوزیونی بگیرید که فضایی را اشغال کند بهتر است از تلوزیون هایی استفاده کنید که میتوان آن را بر روی دیوار نصب کرد هم آن را زیباتر می کند و هم جای کمتری میگیرد.

این تلوزیون ها اکثرا بروی قسمتی از دیوار که MDF کار شده است و  طبقاتی هم برای وسایل جانبی طراحی می شود قرار میگیرد.نمونه آن را در این تصویر می بینید.

 

۳-استفاده از فضای پرت

ممکن است که در خانه ای که هستید فضایی وجود داشته باشد که پرت باشد یا شاید در نگاه اول قابل استفاده نباشد، اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده درست از این فضاها به شما کمک میکند که خانه دنج و رویایی داشته باشید.در این تصویر می توانید رعایت کردن این نکته را ببینید.

دکوراسیون اتاق نشیمن
دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

 

۴-استفاده از سبد های آویزی

همینطور که در شکل زیر میبینید می توانید از این سبدها بر روی دیوار اتاق نشیمن خود استفاده کنید. این سبدهای آویزان از قلاب های تزئینی که وزن زیادی ندارد ، برای مرتب سازی سریع وسایل مخصوص اسباب بازی ، کتاب ، مجله ، آی پد و سایر مواردی که تمایل به کنار هم دارند بسیار عالی است.

 

 

5-استفاده از فضاهایی ذخیره سازی

در این تصویر فضای ذخیره سازی آن هم به شکلی زیبا و نامحسوس استفاده شده است، شما میتوانید از این فضا برای وسایلی استفاده کنید که لازم  و ضروری نیست.این فضاها برای نگهداری وسایل بسیار خوب و کاربردی می باشند.مثلا در این شکل پارتیشن هایی به رنگ دیوار در بالای دیوار قرار گرفته است که می توان در آن وسایل قرار داد.

اتاق خانه های کوچک متراژ

 

۶-استفاده از مبلمان ال

البته ما در  مقاله مبلمان مناسب خانه های کوچک متراژ برای شما به شکل کامل توضیح دادیم که مبل مناسب برای خانه های کوچک چه ویژگی هایی دارد.یکی از مهمترین نکاتی که دوباره اینجا برای اتاق نشیمن تایید میکنیم این است که از مبل های ال  شکل استفاده کنید.مثلا در این تصویر اگر از مبلمانی به غیر از این شکل استفاده می شد فضای زیادی به هدر می رفت.

 

۷-انتخاب رنگ روشن برای دیوار

رنگ روشن مناسب برای دیوار برای اینکه حانه شما را بزرگتر نشان دهد گزینه بسیار مناسبی می باشد.اگر می خواهید برای دیوار خانه خود کاغذ دیواری استفاده کنید، رنگ روشن برای کاغذ دیواری فراموش نشود.البته اگر میخواهید کاغذ دیواری خود را طرح دار انتخاب کنید راه راه افقی هم گزینه خوبی می باشد

دکوراسیون اتاق نشیمن
دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۸-استفاده از پاف

اولین کاری که هیچ وقت نباید انجام دهید اگر یک اتاق نشیمن کوچک دارید ، استفاده زیاد از مبلمان است. در عوض، مبل متناسب با اندازه فضا را انتخاب کنید و اگر هنوز هم به صندلی های بیشتری احتیاج دارید ، از چهارپایه یا پاف استفاده کنید. آنها فضای کمتری نسبت به صندلی های بزرگ دارند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد، یکی از مزیت های خوب استفاده از این پاف ها این است که در صورت عدم نیاز به آنها می توانید زیر یک میز آن ها را قرار دهید.

۹-استفاده از مبلمان های چند منظوره

فضای اتاق نشیمن را با مبل های چند منظوره مفید تر کنید.استفاده از این مبلمان ها به شما کمک میکند با کمبود فضا مواجه می شوید.استفاده از این نوع مبلمان ها این روزه بسیار رایج می باشد.

مبلمان های چند منظوره

اگر دوست دارید اتاق نشیمنی زیبا و دنج  داشته باشید، سعی کنید اشیاء با هماهنگی رنگی را با هم جمع کنید،از  تابلو گرفته تا کوسن ها .با ساده نگه داشتن پرده های پنجره ، از نور طبیعی بیشتر در اتاق استفاده کنید. اگر شانس به شما رو کرده باشد و خانه یا آپارتمان شما دارای سقف بلند باشد، پرده هایی انتخاب کنید که  طول  مناسبی داشته باشید، زیرا آنها چشم را به سمت بالا می کشند و توهم فضا را ایجاد می کنند و خانه شما را بزرگتر نشان می دهد.حالا که خرید آپارتمان کوچک متراژ طرفداران زیادی پیدا کرده است دیگر چیدمان این نوع خانه ها یک هنر می باشد.

مقالات مرتبط: