برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

آپارتمان نشینی و قوانینی که باید از آن بدانید

امروزه با افزایش جمعیت و کم بودن فضا و گران بودن قیمت خانه های حیاط دار، آپارتمان نشینی رواج پیدا کرده است. بعضی از آپارتمان ها دارای تعداد واحد های زیادی می باشند که باعث افزایش جمعیت یک ساختمان می باشد حال که باید در آپارتمان زندگی کنیم بهتر است از قوانین و فرهنگ آپارتمان نشینی بیشتر بدانیم تا با دیگر افراد ساکن  در ساختمان تعامل خوبی داشته باشیم.

قوانین آپارتمان نشینی

۱-شما فقط میتوانید برای واحدی که در آن ساکن هستید تصمیم بگیرید، به اصطلاح اختیار واحد خود را دارید.

۲-اگر ساختمان شما دارای انباری یا پارکینگ است، در مورد حق استفاده  از آن ها مطلع شوید تا جای کسی را نگیرید.یکی از مهمترین فرهنگ هایی که درد آپارتمان ها باید رعایت شود این است که به حقوق افراد احترام گذاشته شود.

۳-یکی از قسمت هایی که در آپارتمان ها مشترک است راه پله ها می باشد.اگر قرار است در این فضا از وسایل تزئینی استفاده کنید حتما در جلسه ساختمان آن را بیان کنید.از قرار دادن کفش ها جلوی در اجتناب کنید و حتما آن را در جا کفشی قرار دهید.راه پله انباری نیست پس از آن به عنوان محلی برای نگه داری وسایل غیر ضرورری استفاده نکنید.

۴-نظافت را رعایت کنید. در فضاهای مشترک زباله نریزید.برای نظافت ساختمان در جلسه ساختمان تصمیمی بگیرید که این نظافت چگونه انجام شود.

۵-اگر جشن یا مراسمی دارید حتما قبل آن به همسایه ها اطلاع دهید و سعی کنید بعد از ساعت ۹ نصفه شب سر و صدای کمتری داشته باشید تا آرامش بقیه مختل نشود.

۶-اگر بهای آب، برقُ گاز جداگانه محاسبه نمی شود و شما برای مراسم خود بیشتر از حد امکان از آن ها استفاده می کنید به همسایه ها اطلاع دهید چون بهای مصرفی اضافی بر آن ها هم تحمیل می شود و یا مقداری بیشتر از قبل را پرداخت کنید.

۷-ساعاتی که ساعت استراحت و خواب است مانند ظهر و شب از سرو صدا کردن و برهم زدن آرامش دیگران جلوگیری کنید.

۸-اگر واحدی که در آن ساکن هستید نیاز به بازسازی دارید این تعمیرات را در ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۷: تا ۱۹:۰۰در روزهای غیر تعطیل انجام دهید.

۹-اگر میخواهید موسیقی گوش دهید صدای آن ار جوری تنظیم کنید که فقط در واحد خودتان شنیده شود نباید با صدای بلند موسیقی همسایه های خود را آزار دهید.

۱۰-نمای ساختمان و نمای داخلی عمومی می باشد برای تغییر  آن باید با مالکین کل واحد ها تصمیمی گیری شود.

۱۱-نگه داری از حیوانات خانگی در فضای مشترک، نقض قوانین آپارتمان نشینی می باشد.برای استفاده از فضای عمومی هم باید از همه ساکنین کسب اجازه کنید.

۱۲-بعد از ورود و خروج به ساختمان حتما درب اصلی را ببندید.

۱۳-در صورتی که قسمت از ساختمان نیاز به تعمیر و بازسازی دارد حتما با مدیر ساختمان در میان بگذارید.

۱۴-استعمال دخانیات در فضاهای عمومی و مشترک ساختمان مانند آسانسور و راه پله ممنوع می باشد.

مقالات مرتبط: